.

Statistika

Novinky

Chystáme

Družina

Zdeslav Nezabudický z Nezabudic (Tomáš Straka)

Zdravím,

Jmenuji se Tomáš Straka a jsem studentem posledního ročníku Gymnázia Karla Čapka v Dobříši. Šermu se věnuji zhruba šest let. Začínal jsem na dětském táboře v Nezabudicích pod vedením dvou zkušených vedoucích se šermem s dřevěnou holí. Po dvou letech jsem hůl opustil a krátce jsem se věnoval jedenapůl ručnímu meči. Od listopadu 2005 jsem rok působil ve fechtýřském spolku Anima Tenebra, se kterým naše skupina udržuje přátelské styky. V říjnu 2006 jsem vstoupil do učení ve škole šermu Digladior (pražská odnož školy Magisterium), kde pod vedením podmistra Dalibora Belfína trénuji boj s dlouhým mečem (tzv. německou školu šermu). V Digladioru jsem dosáhl technického stupně Tyrus Maior Secundus a trénuji tam dodnes. Od 14.10. 2006 vedu šermířskou skupinu Nezabuditzi, která se zabývá znázorňováním života v českých zemích za vlády Otce vlasti - Karla IV.

Ve skupině zastávám roli nižšího šlechtice (rytíře) a pána Nezabudického panství. Můj původ je odvozen od starého rodu Nezabuditzů, který sídlil nedaleko hradu Křivoklátu. 


 

 

Žádné komentáře
 
Tomash Webmaster, Nezabuditzi web 2006 - všechna práva vyhrazena. Optimalizováno pro Internet explorer verze 6.0 a vyšší, 1027x768, Old English font